کتاب خم رودخانه

اثر وی. اس. نیپال از انتشارات درسا - مترجم: مهدی قراچه داغی-داستان رئال

این کتاب توسط سلیم، مسلمان قومی هند و یک مغازه دار در یک شهر کوچک و رو به رشد در داخل کشور دور از کشور، نوشته شده است. سالوم تغییرات سریع در آفریقا را با فاصله خارج از کشور مشاهده می کند. در رمان درخشان V.S. نایپول ما را عمیقا به زندگی یک انسان می اندازد - یک هندو که از طریق خونریزی های تاریخ جهان سوم ریشه کن شده است، در یک شهر جدا شده در خم شدن رودخانه ای بزرگ در یک کشور مستقل آفریقایی زندگی می کند. نایپول به ما چشمگیر ترین و ناراحت کننده ای می دهد که چه اتفاقی می افتد در جایی که بین دنیای مدرن خطرناک و مدرن و گذشته و سنت های مستحکمی اش اتفاق می افتد.


خرید کتاب خم رودخانه
جستجوی کتاب خم رودخانه در گودریدز

معرفی کتاب خم رودخانه از نگاه کاربران
زندگی و زمان های یک مغازه دار در یک پیشاهنگ روستایی در آفریقای مرکزی پس از استعمار. نایپول بینش و عقلانیت در مورد پیچیدگی نژاد، قومیت و ملیت در آفریقا را فراهم می کند و در همان زمان پیچ نخل بزرگی به پیش می رود.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب کلاسیک را در حالی که اولین سفر خود به هند را به عنوان یک بزرگسال انجام دادم، خواندم، و آن را عمیق درک کرد.

مشاهده لینک اصلی
مطلق خسته کننده بدون هیچ داستان. خیلی زیاد، من حتی آن را ندیدم من به صفحه 110 رسیدم، بنابراین بررسی من فقط مربوط به آن صفحات است. اساسا داستان درباره کسی است که (Salim) یک فروشگاه در نزدیکی رودخانه را در طول استقلال آفریقایی اجاره می دهد. من کلمه \"آفریقا\" را در نقل قول قرار داده ام، زیرا به نظر می رسد نایپول فکر می کند که آفریقا یک کشور است و نه یک قاره. او نام واقعی خود را به کشور مورد نظر او می گوید و این داستان را تضعیف می کند (اگر بتوانید آن را به آن بگوئید) حتی بیشتر. نوشتار نیز بسیار متفرق شده و گاه به صورت دستی ناقص نیست و برای من این است خیلی تحریک کننده شما فکر می کنید نویسنده ای که برنده جایزه نوبل ادبیات است، حداقل بتواند جملات انگلیسی را به درستی ترتیب دهد، اما افسوس خیر. و این من را به نقطه نهایی من می رساند. چگونه این زمین زیبای این مرد این جایزه نوبل را دریافت کرده است؟ آیا پانل جایزه فقط از لمس کردن است؟ این واقعا اعتقاد دروغین است. من سعی نکنم کتاب های زیر را به B بسپارم و با تمام قلبم تلاش کنم تا آنها را تمام کنند، اما من متاسفم، قلب من فقط در این نیست. کتاب شاد

مشاهده لینک اصلی
نایپول دیگر پایین. نه به عنوان خوب در یک کشور آزاد که من آن را در سال جاری خواند و آن را من فکر کردم عالی بود، اما با این حال کشف شدید و تحریک کننده تحریک کننده از تاثیر میراث استعماری. تمرکز Salim و کل کتاب روایت شده است توسط او شروع به سواحل شرقی (نامشخص) ملت شرق آفریقا، او به داخل شهر بر روی خم نامگذاری شده در رودخانه مهاجرت می کند تا یک فروشگاه کوچک را بگیرد. از نقطه نظر این حل و فصل داخلی Salim تجربیات خود را در آنجا، بازیگران شخصیت ها و سرنوشت های مختلف آنها را به عنوان ناخوشایند سیاسی پس از استعمار سیاسی در سراسر کشور منتشر شده است. من متوجه شدم Salim واقعا دو بعدی و احساس بسیار فجیع در سراسر رمان. او واقعا به نظر من غیر قابل دسترس بود. او تقریبا تمام زمان خود را صرف تفسیر و اظهار نظر در مورد شخصیت های او می کند اما هرگز تاثیرش را بر آنها نمی گذارد. به عنوان مثال، زني است که با او درگیر می شود و همه چیزي که او می تواند در مورد آن فکر کند، آن چیزی است که به او مربوط می شود. او به نظر نمی رسد فکر دوم را به آنچه که به او مربوط می شود، بدهد. من می خواستم او را بیش از یک بار به او شلیک کنم. و تنش ایجاد می کند که برای همیشه. من یک نسخه 223 صفحه را خواندم و همه چیز تا پایان اواخر دهه 190 واقعا به سر رسید. خیلی شبیه به زندگی در بسیاری از شهرهای جدا شده (نه تنها در آفریقای جنوبی)، توجه زیادی به آن نیست، مگر آنکه مردم در تلاش برای جلوگیری از خستگی باور نکردنی که از هیچ چیز مهم نیستند اتفاق بیفتد. من سالها به خاطر آن خوابیده بودم چون فقط انگیزه ای برای من نداشت. شاید این چیزی است که رمان واقعا درباره آن است. شاید نایپول سعی داشت بگوید که در حالی که زندگی عمیق میلیونها نفر در آن زندگی می کرد، در پایتخت های دور افتاده قرار داده می شد که در نهایت مردم را برای زندگی عادی آماده می کرد. اگر چنین باشد، رمان مطمئنا این را بیان می کند. سلیم در نهایت سرنوشت خود را با او روبرو می کند، اما تا آن زمان، من واقعا نمی ترسیدم چه اتفاقی برای او افتاده است. این کتاب مانند همه ناپایا، برای کسانی که علاقه مند به مسائل پیچیده ای هستند که دنیای پسا استعماری با آن مبارزه می کند، ضروری است و به همین دلیل هنوز هم مربوط به امروز است. اما Bend از آن استقبال جالب از آن موضوع نیست.

مشاهده لینک اصلی
در ابتدای وبلاگ من در نوامبر سال 1999 منتشر شده است. بسیاری از مناطق آفریقا در دهه هفتاد باید مکان های وحشتناکی برای زندگی داشته باشند. نیروهای رانده شده برای بی ثباتی بسیار قوی بودند، که تا حدی بر احساسات متضاد کشورهای اخیر مستقل به سمت قدرت های استعمار قبیله ای متمرکز بود: نفرت از چیزی که برای آنها ایستاده بود، حسادت به ثروت آنها و آرزوی ناامیدانه بودن @ advanced @. نیاز به غرب برای ارائه نمادهای وضعیتی که ملت های جدید به شدت می خواستند با نفرت و انزجار برای کسانی که آنها را فراهم می کردند، همراه با فساد در مقیاس وسیع باعث بی ثباتی عظیم از لحاظ اجتماعی و اقتصادی، به عنوان نفوذ شرکت های خارجی با احساسات جدید ملی گرایی . نایپول این درگیری را از طریق داستان سلیم، یکی از اعضای خانواده های تجاری تبار عرب از ساحل شرقی آفریقا، به نمایش می گذارد. هنگامی که ملی گرایی در کشور خود، کسب و کار خانوادگی را از بین می برد، در داخل قاره به یک شهر نامعلوم در خم شدن یک رودخانه نامعلومی که از طریق یک کشور نامشخص جریان می یابد، سفر می کند. در آنجا، او یکی از کسب و کارهای یک دوست خانوادگی را بر عهده می گیرد، مردی که دخترش هر کس انتظار دارد که او در نهایت ازدواج کند. از طریق سلیم، نوپول دارای شخصیتی است که هر دو خود به خودی و بیگانه است: آفریقایی به جای اروپایی، هنوز هم خارجی است. این بدان معنی است که او می تواند در جامعه آفریقا بیشتر از هر اروپایی درگیر باشد، اما هنوز هم از خارج به آن نگاه می کند. او می تواند از انطباق ضد استعمار پشت برود و همچنین با آن همدردی دارد. با این شخصیت مرکزی با دقت انتخاب شده، ناپول تلاش می کند چیزی در مورد آنچه که در اواسط دهه هفتاد میلادی آفریقا بود (چیزی که در انتهای آن دهه نوشته می شود) بیان شود. او موفق به نشان دادن خواننده افریقا در پشت سیاست های فاسد، دیکتاتورهای شکوهمند خود، فقر می کند که تصاویر شایع این قاره است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خم رودخانه


 کتاب به آواز باد گوش بسپار
 کتاب دشمنان
 کتاب ننگ
 کتاب عنکبوت
 کتاب خانم دلوی
 کتاب داشتن و نداشتن