کتاب با کفش های دیگران راه برو

اثر شرون کریچ از انتشارات نشر چشمه - مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی-داستان رئال

سالامانكا دختر سیزده ساله ی سرخ پوست، نمی تواند فقدان مادرش را بپذیرد و به همین دلیل پدربزرگ و مادربزرگش به مدت یك هفته او را با خود به سفر می برند، سفری بلند كه در آن سالامانكا قدم های مادرش را دنبال می كند، و در این سفر بلند است که تجربه ای عمیق و سازنده کسب می کند، تجربه ای درباره ی قضاوت کردن.

داستان فقط قصه ی سالامانکا نیست و شامل قصه های شخصیت های دیگر داستان نیز است، همان شخصیت هایی که در ابتدای داستان، مخاطب و قهرمان داستان با پیش داوری درباره ی آن ها قضاوت می کنند و در انتها داستان می فهمند كه نباید تا وقتی با كفش های دیگران راه نرفته اند، درباره ی آن ها قضاوت کنند و این شاید اصلی ترین بار کتاب باشد.

نوع روایت، وجود داستان های فرعی، تعلیق، زبان عاطفی، توجه به فرهنگ سرخ پوست ها، عشق و توجه به خانواده و توجه به موضوع عمیق قضاوت و پیش داوری از نكات برجسته ی داستان است. داستان گرچه برای نوجوانان نوشته شده اما نوجوان و بزرگسال، هردو، از آن لذت خواهند برد و تلنگری است برای این كه زود قضاوت نكنیم.

"كتاب با كفش های دیگران راه برو" اثر شارون كریچ است و در سال ۱۹۹۵ برنده ی جایزه ی نیوبری در امریكا شده است. این داستان از سوی نشر چشمه با ترجمه ی كیوان عبیدی آشتیانی منتشر شده است و در سال ۱۳۸۷ جایزه ی پروین اعتصامی را در حوزه ی ادبیات نوجوانان از آن خود کرده است.


خرید کتاب با کفش های دیگران راه برو
جستجوی کتاب با کفش های دیگران راه برو در گودریدز

معرفی کتاب با کفش های دیگران راه برو از نگاه کاربران
در کتاب، سال و پدرش جان به یک شهر در اوهایو نقل مکان کرد. سل خانه کوچک خود را در Bybanks دوست داشت اما آنها مجبور به حرکت به زندگی بهتر شدند. جاهایی که خاطرات بد جان و سال را تعقیب نمی کنند. حرکت به یک شهر جدید که مزارع، خانه، دوستان و خاطرات را پشت سر گذاشت، این امر سال زندان را تحت تاثیر قرار داد. این کتاب در مورد حرکت است. گذشته را پشت سر بگذارید و فیلم را بر روی زندگی جدیدی که در طرف دیگر جاده منتظر شما است را ترک کنید. در حالی که خواندن کتاب، من بسیاری از انواع مختلف موضوع و یا پیام یافت می شود که می تواند این کتاب را نمایندگی کند اما یکی از مهمترین آنها کنترل خود است. بدون کنترل خود کنترل نمی کند به خوبی. یکی از مهمترین نکاتی که موضوع را شناسایی می کند این است که @ شما نمی توانید پرندگان ناراحت را از پرواز بر روی سر خود نگه دارید، اما شما می توانید آنها را از لانه در موهای خود نگه دارید. @ این نقل قول کمک می کند تا نشان دهنده موضوع، زیرا این نقل قول اساسا بدون کنترل خودمان زندگی است و غم و اندوه آن همیشه وجود دارد دائمی است. این می تواند موقتی باشد اگر ما می خواهیم. غم و اندوه همیشه وجود دارد، اما آن را به ما است که آیا ما اجازه می دهد آن را در سر ما نشسته یا نه. به همین دلیل است که ما باید خودمان را کنترل کنیم. اگر ما کنترل داشته باشیم تا اجازه دهیم آن را بگذاریم، آن را به جای رفتن به آن، اجازه می دهد. من این کتاب را به یک دوست توصیه میکنم زیرا این کتاب نه تنها یک موضوع بلکه چند موضوع دارد. اگر شما دقیقا بخوانید، می توانید برخی از درس زندگی را که کتاب نشان می دهد، دریافت کنید. من چیزها را یاد می گیرم. من یاد گرفتم که چطور حرکت کنم با این حال، من این چیزها را می دانستم، اما این کتاب ها مثال های متعددی از زمانی که شما نیاز به حرکت دارید و زمان مناسب برای انجام این کار را نشان می دهد.

مشاهده لینک اصلی
شارون کریچز دو مونور پیاده روی است که شاید کلینیک ادبیات (اصطلاح که به سختی سزاوار نامگذاری آن است)، من تا به حال بدبختانه تجربه کرده ام. استفاده از پیش بینی آن، کاملا صادقانه، آزاردهنده است وplot twists @ قابل پیش بینی است و به طور کامل انتظار می رود. همانطور که قبلا ذکر شد، روایت کاملا \"cliché ©\" (i.e. پایان دادن به یک فصل با عبارت @ ما هیچ نظری در مورد چگونگی اشتباه ما، @ یا چیزی در کنار آن خط). علاوه بر این، گفتگوهای شخصیت های پیش از نوجوانی به نظر می رسد که از دهه 1950 (Tennesse) (از جمله کلمه @ thumping @ به عنوان الگویی استفاده می شود)، و در مورد فصل 20، داستان شروع به صداهایی بد فیلم (به شرط آنکه هر کدام از آنها چیزی جز بدی نباشد). حداقل شخصیت مورد علاقه من، فایب وینتبوتم، یک دختر 13 ساله ای است که به طور مسخ شده با مصرف کلسترول و کالری وسواس دارد و هرگز از چیزی که به نام @ عادی حسن نیت ارائه میدهد @ پایان دادن به رمان کاملا افسرده بود، با یک حرکت گیج کننده و غیر قابل توضیح استفاده شده توسط نویسنده که من معتقدم آن را کاملا از نظر نوشتن غیر قابل قبول است. چطور دو مونور دوچرخه برنده جایزه نیویورک شد (یا حتی موفق شد) من نمی توانم درک کنم، حتی در عمیق ترین ذهنم؛ تنها دلیل آن که آن را بخوانم این است که لازم بود خواندن کلاس کلاس هفتم من را بخواند.

مشاهده لینک اصلی
گریه کردم. اگر این روزهای آسیب پذیر از من نیست، پس من گریه نمی کنم. متأسفانه امروز اینقدر ضعیف هستم که می توانم اشک هایم را به خواندن آن فصل های گذشته بسپارم. به راستی، من واقعا از آغاز داستان لذت بردم. من حتی آرزو می کنم که صفحه را به سرعت بچرخانم تا زمان مناسبی برای بازگرداندن این کتاب به پایان برسد. تا سه ماهه آخر این کتاب متوجه نمی شود که کتاب خوب و معنی دار چیست: (این زمانی است که اشک هایم بیرون آمد و من به خودم قسم می خورم که فرزندانم مجبور خواهند بود کتاب هایی مثل این را بخوانند! زندگی شخصیت به طوری که طبیعی و به طریقی دیگر شگفت انگیز است.این فقط چگونگی زندگی شما را می بیند، شما زندگی خود را می شناسید و زندگی شما را زندگی می کنید. مرگ به روش زیبایی ذکر شده است و شخصیت ها آن را به طور طبیعی می بینند. این کتاب بسیار زیبا است، زیرا به کودکان و کودکان نوشته شده است، فقط باید طرفهای خوب زندگی را ببینند و بد و غلط زندگی باید با خودشان تجربه کنند، نه از هیچ کتاب و نه کسی. تجربه زندگی خود را دارند. مانند یک کتاب زیبایی نوشته شده! * نوشته شده در تاریخ 14 فوریه 2011 *

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را برای اولین بار در سال جاری تدریس کردم و فقط برای اولین بار از مدرسه راهنمایی خواندم. فقط عالی هست من عاشق داستان داستان در یک داستان است. داستان فوئر نماد ساس است و همه آن ها فقط به لحاظ شعری و عالی است. من عاشق مناظر می شوم چون آنها در سراسر کشور سفر می کنند. من شارون کریک را دوست دارم بله! به روز رسانی * این کتاب فقط بهتر و بهتر می شود. شما می دانید یک کتاب واقعا بزرگ با توانایی خود را برای افزایش با خواندن در طول زمان، و ارتباط با یک مخاطب گسترده است. من این کتاب را به عنوان یک مدرسه متوسطه دوست داشتم و فکر می کنم آن را حتی بیشتر به عنوان یک بزرگسال دوست دارم. در مراحل مختلف زندگیتان، با شخصیت های مختلف ارتباط برقرار می کنید و درس های مختلف یاد می گیرید.

مشاهده لینک اصلی
اگرچه این کتاب مدال را به دست آورد، این کتاب مورد علاقه من نبود. من عاشق دو ماه عاشق شدم چون احساس می کردم که شروع بسیار آرام بود. صبر کنید نه این درست است زیرا فکر کردم کل کتاب آهسته بود. هیچ چیز تا پایان بسیار هیجان انگیز نبود. حالا این کتاب را به عنوان حلقه خواندن ما خوانده ام اما حتی شریک من نیز موافق بود که هیجان در پایان هنوز خوب نیست. من باید بگویم که بعضی از داستانهایی که من آن را ندیدم مهم نیست. گاهی اوقات دوست داشتم که شخصیت اصلی داستان فوبی را بیان کند. در این داستان، کمی عاشقانه (کمی، جدی) وجود دارد. اما بیش از همه فکر می کنم دو مونور دوچرخه ای بود که کتاب خوبی بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب با کفش های دیگران راه برو


 کتاب خانواده پاسکوآل دوآرته
 کتاب دشمنان
 کتاب تراژدی آمریکایی
 کتاب دوئل
 کتاب مرگ ایوان ایلیچ
 کتاب پان